Józefów nad Wisłą

Newsy:BRAK Newsów


#1 2009-05-08 15:29:27

Oli

Administrator

Punktów :   

Kultura

Koordynowaniem działań z obszaru upowszechniania kultury na terenie naszej gminy zajmuje się Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Józefowie. Prowadzi on następujące stałe formy pracy:
- Klub seniora
- Dziecięcy zespół wokalny
- Kółko plastyczne
- Młodzieżowy zespół muzyczny
- Zespół żywego słowa
- Klub bajki i baśni
- Zespół śpiewaczy w Mazanowie
- Zespół śpiewaczy w Borze
- Zespół śpiewaczy w Basonii
- Zespół śpiewaczy w Józefowie

W GOKiS Józefów pracują:
- Dyrektor GOKiS
- Instruktor K-O
- Instruktor ds muzyki
- Instruktor ds plastyki


Naszym największym, corocznym przedsięwzięciem kulturalnym jest organizacja Święta Kwitnących Sadów, które ma kilkudziesięcioletnią tradycję.


Biblioteki

Siec Bibliotek publicznych Gminy Józefów tworzą Gminna Biblioteka Publiczna będąca w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu usytuowana w Józefowie nad Wisłą i trzy filie biblioteczne w miejscowościach Prawno, Chruślanki Józefowskie, Boiska.
Skuteczna działalność biblioteki jako placówki organizującej i upowszechniającej czytelnictwo, w pierwszym rzędzie opiera się na istnieniu wystarczająco liczbowo i dobrze skompletowanego księgozbioru. Księgozbiór bibliotek gminy liczy 21 450 woluminów. W strukturze zbiorów biblioteki znajduje się literatura dla wszystkich grup czytelniczych. Bardzo ważnym działaniem biblioteki jest prowadzenie działalności informacyjnej. Do podstawowych elementów warsztatu informacyjnego należy księgozbiór podręczny, który składa się z encyklopedii, słowników, atlasów, albumów, książek z poszczególnych dziedzin wiedzy.
Podstawowym miernikiem efektywności oddziaływania biblioteki jest jej społeczny zasięg. W 2003 r. biblioteki gminy zarejestrowały 1512 czytelników, ilość wypożyczeń w ciągu roku wyniosła 24 686.
Ważnym zadaniem biblioteki jest także popularyzowanie zbiorów oraz rozbudzanie i kształtowanie nawyków czytelniczych, czemu służy działalność kulturalno – oświatowa (organizowanie wystaw, lekcji bibliotecznych).
Z obserwacji wynika, że najliczniejszą grupą uczestników różnych form edukacji czytelniczej i kulturalno - oświatowej stanowią dzieci i młodzież. W najbliższej przyszłości biblioteka powinna mieć wyposażenie komputerowe i dostęp do Internetu. Pozwoliłoby to stać się placówką jeszcze bardziej atrakcyjniejszą, w której można uzyskać aktualne informacje z każdej dziedziny.

Świetlice

Na terenie gminy działają świetlice, które są miejscem spotkań, organizacji imprez kulturalnych i towarzyskich mieszkańców gminy.
- Świetlica przy Gminnym Ośrodku Kultury w Józefowie nad Wisłą – do dyspozycji mieszkańców są dwie sale.
Świetlice znajdują się również w miejscowościach:
- Idalin,
- Stasin,
- Studnisko,
- Rybitwy,
- Bór,
- Mazanów,
- Niesiołowice

oraz świetlice przy remizach OSP w:
- Chruślinie,
- Chruślankach Józefowskich,
- Basonii,
- Wólce Kolczyńskiej,
- Spławach,
- Boiskach Kolonii,
- Kaliszanach Kolonii,
- Starych Boiskach,
- Mazanowie.


Pomożemy jak nie ja to ktoś inny

Offline

 

#2 2009-05-09 12:51:52

melon

Administrator

Punktów :   

Re: Kultura

Mało kto wie bo mało kto odwiedza bibliotekę ale komputery z dostępem do internetu już są.


"– Czy to prawda, że bazyliszka można zabić przy pomocy lustra?
– Prawda, pod warunkiem, że trafisz go nim w łeb. "

Offline

 

#3 2009-05-12 09:57:07

zielu

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kultura

jak na razie to coś chłopaki cienko:) zrobiliście forum i wklejacie żywcem ze strony gminy nawet w tych filmach to recenzje cudze   ale spoko może się rozwinie : )
co do kultury....hmmm no wg. mnie deko leży:) tam powymieniane jakieś kolka słowa żywego i zespoły muzyczne ale z tego co pamiętam to tam dzieci jakieś wierszyki mówią przy okazji dożynek i Dnia Babci i tym podobnych(wiem bo sam kiedyś mówiłem nie raz)  no i Pan Kazio szaleje na klawiszach:) Tyle w sprawach kultury. Jedne co można w naszym Goku zrobić, to pograć w ping ponga o ile stoły są rozłożone

Tyle ze po prostu nikomu sie nie chce nic zrobić bo każdy ma kompy w domu i na necie wiecznie siedzi. Ja kiedyś przeczytałem większość książek przygodowych z naszej biblioteki bo nie miałem kompa, a tu widze melon pisze ze nawet nikt nie wie co jest w bibliotece bo nie chodzi

Offline

 

#4 2009-05-12 16:24:37

melon

Administrator

Punktów :   

Re: Kultura

Zielu... wiesz jak jest to co napisane w tych broszurkach ze strony gminy jest mocno przekoloryzowane. Co do biblioteki, książek jest w brud a mało kto czyta. Wolna wola, tyle że ten co nie czyta nie różni się od tego co  nie potrafi czytać.


"– Czy to prawda, że bazyliszka można zabić przy pomocy lustra?
– Prawda, pod warunkiem, że trafisz go nim w łeb. "

Offline

 

#5 2009-05-12 20:34:11

zielu

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kultura

Spoko:) nie napisałem ze Ty nie chodzisz, tylko ze piszesz ze nikt nie chodzi i bron boże nie sugeruje ze czytać ktoś nie umie źle zdanie skleciłem trochę:) Chodzi mi o to ze raczej się nikomu z młodzieży nie chce ruszyć i coś zrobić, wiec dopóki ktoś nie pójdzie i nie powie chcemy tego i tego to dalej będziemy mieli Gminny Ośrodek (bez)Kultury

Offline

 

#6 2009-05-12 21:05:49

Oli

Administrator

Punktów :   

Re: Kultura

A ja tutaj mam pytanko,co Gminny ośrodek kultury i sportu zrobił dla młodzieży ? :
Miało być boisko koło gok'u i co nie ma nic Jeśli my się tym nie zajmiemy to nic nie będą robić


Pomożemy jak nie ja to ktoś inny

Offline

 

#7 2009-05-15 15:15:50

Smaker

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kultura

Wątpie Oli w to boisko. Miało być już kilka lat temu i co?? nie ma do tej pory ;/

Offline

 

#8 2009-05-19 14:44:11

Oli

Administrator

Punktów :   

Re: Kultura

Ale już nie chodzi mi o boisko ... Nie ma w Józefowie nic dla młodzieży.Żadnego klubu ani nic


Pomożemy jak nie ja to ktoś inny

Offline

 

#9 2009-05-19 15:15:15

Smaker

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kultura

I wątpie czy będzie ;/

Offline

 

#10 2009-06-13 15:05:23

bigiel

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kultura

A propos kultury:

Zielone żabki - Kultura
Zielone żabki - Kultura


"Tylko bez polityki, proszę."

Offline

 

#11 2009-07-20 22:40:30

ViVi

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kultura

Piszę powieść, której akcja toczy się między innymi w Józefowie, czy mogę liczyć na Waszą pomoc na etapie korygowania szczegółów?

Offline

 

#12 2009-07-22 23:27:28

bigiel

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kultura

Jasne. Zdecydowanie. Możesz napisać coś więcej na temat powieści, czy to tajemnica aż do jej ukazania się?


"Tylko bez polityki, proszę."

Offline

 

#13 2009-09-27 13:41:47

melon

Administrator

Punktów :   

Re: Kultura

Umieram z ciekawości ale coś mi się wydaje że Vivi więcej tu nic nie napisze. A szkoda ;/ dobrze że przynajmniej na mailowo można się kontaktować


"– Czy to prawda, że bazyliszka można zabić przy pomocy lustra?
– Prawda, pod warunkiem, że trafisz go nim w łeb. "

Offline

 
JNW Jóżefów nad Wisłą FORUM ogólno tematyczne

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.jnw.pun.pl